Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Amanda

Numer telefonu : 86-18807418997

WhatsApp : +8618807418997

Free call

Jak działają panele słoneczne?

August 1, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Jak działają panele słoneczne?

Tylko w ostatniej dekadzie instalacje słoneczne wzrosły o 33 procent, ponieważ koszt instalacji systemów słonecznych gwałtownie spadł, a korzyści płynące z energii słonecznej stały się szerzej znane.Jednak pomimo szybkiego wchłaniania energii słonecznej na całym świecie, wiele osób wciąż zastanawia się, jak dokładnie działają panele słoneczne.

Jak panele słoneczne przekształcają energię w energię elektryczną?

Podstawowe kroki paneli słonecznych są w rzeczywistości dość proste.

  1. Światło słoneczne uderza w panele słoneczne
  2. Panele następnie przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną, przemieszczając się przez tablicę do przewodzącego drutu
  3. Energia elektryczna jest następnie kierowana do falownika, który przekształca energię elektryczną z prądu stałego (DC) na prąd przemienny (AC).
  4. Gdy prąd jest prądem zmiennym, można go rozproszyć po całym domu, aby zasilać urządzenia
  5. Wszelka dodatkowa energia jest magazynowana w bateriach słonecznych z systemem solar-plus-storage

Oczywiście nauka stojąca za tym procesem jest nieco bardziej złożona.Przyjrzyjmy się dokładniej, jak światło słoneczne może zasilać Twój dom.

Światło słoneczne uderza w panele słoneczne

Parts Of a Solar Panel Explained

Panele słoneczne składają się z ogniw fotowoltaicznych (PV).Ogniwa te są umieszczone pomiędzy dwoma kawałkami metalu półprzewodnikowego i mogą być bardzo cienkie, o szerokości około 1,3 mikrona.Światło słoneczne pada na ogniwa fotowoltaiczne, a fotony, cząsteczki światła, są absorbowane.Po wchłonięciu uwalniają elektrony w komórce.Przewodniki są ustawione po dodatniej i ujemnej stronie ogniwa, aby kierować prądem elektronów.Siła prądu określa, ile energii elektrycznej zostanie wyprodukowane.Prąd energetyczny następnie kieruje się w stronę metalu, który wyściela komórkę, i do przewodów przewodzących.

Na najbardziej podstawowym poziomie kluczowymi elementami panelu słonecznego są ogniwa fotowoltaiczne, polikrzem lub krzem, metal i szkło.Najważniejszym składnikiem są ogniwa słoneczne, które zamieniają światło słoneczne na energię użytkową.Ogniwa słoneczne są elementem fotowoltaicznym (PV) paneli słonecznych, co oznacza, że ​​wytwarzają energię słoneczną.

Ogniwa słoneczne są wykonane z krzemu i są chronione taflą szkła nad panelami, która umożliwia filtrowanie światła słonecznego do ogniw.Po wystawieniu na działanie promieni słonecznych ogniwa słoneczne z dwutlenkiem krzemu generują prąd elektryczny, który jest następnie przekształcany w użyteczną energię elektryczną prądu przemiennego za pomocą falownika.

Ogniwa słoneczne są montowane za pomocą przewodów, które przesyłają energię elektryczną.To okablowanie jest przylutowane do ogniw, które są następnie montowane między tylnym arkuszem a szkłem chroniącym ogniwa.Cały panel spięty jest metalową ramą.

Jest to zbyt uproszczony proces wytwarzania paneli słonecznych, więc podzielmy proces produkcyjny krok po kroku, aby lepiej zrozumieć.

Prąd stały przepływa przez przewód przewodzący do falownika

Energia elektryczna przepływa następnie przez przewody przewodzące do falownika, gdzie jest przekształcana z prądu stałego (DC) na prąd przemienny (AC).To dlatego, że AC został wybrany jako i pozostaje standardem w amerykańskich domach.DC służy do zasilania małych urządzeń, takich jak lampy.W przypadku prądu stałego elektrony przepływają swobodnie.Z drugiej strony w przypadku prądu przemiennego elektrony zmieniają kierunek 50 do 60 razy na sekundę.Ten rodzaj energii elektrycznej jest bardziej opłacalny i wydajny przy przesyłaniu energii na duże odległości i jest stosowany w większych urządzeniach.

AC ulega rozproszeniu

Po przekształceniu w prąd zmienny prąd przepływa przez panel elektryczny (skrzynka wyłącznika) i jest kierowany do gniazdek w domu.Skrzynka wyłączników zawiera wyłączniki, a każdy obwód jest podłączony do jednego wyłącznika.Wyłącznik będzie monitorował obwód i w przypadku komplikacji, takich jak przeciążenie, wyłącznik natychmiast wyłączy ten obwód.

 

How Solar Panels Work

 

Przechowywana jest dodatkowa energia

W słoneczny dzień dom jednorodzinny prawdopodobnie nie zużyje całej energii elektrycznej wytworzonej z systemu słonecznego.Nadwyżka energii może być przechowywana w baterii lub systemie magazynowania energii lub w niektórych lokalizacjach może być oddawana z powrotem do sieci.Przechowywanie dodatkowej energii pozwala użytkownikom zachować ją na pochmurny lub deszczowy dzień, kiedy słońce nie świeci tak jasno lub tak często.Ponadto pozwala im mniej polegać na firmach użyteczności publicznej, które mogą pomóc zmniejszyć lub wyeliminować rachunki za energię i zapewnić użytkownikom własne zasilanie podczas przestojów spowodowanych niesprzyjającą pogodą.W przypadku domów podłączonych do sieci konieczne jest posiadanie systemu magazynowania energii na wypadek przerw w dostawie prądu, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie można uzyskać dostępu do systemu energii słonecznej po awarii sieci.

Jaka jest najlepsza bateria słoneczna?

Bateria LifePO4 jest wydajna, trwała i nie wymaga konserwacji, co w połączeniu stanowi doskonałe źródło zasilania do przechowywania energii słonecznej, ale do działania potrzebuje jeszcze jednego elementu: kontrolera ładowarki słonecznej.Kontroler ładowania chroni baterię podczas ładowania i jest strażnikiem między panelem słonecznym a baterią.chroni baterię podczas ładowania, a także zapobiega przesyłaniu prądu do paneli słonecznych przez noc, gdy napięcie baterii jest wyższe niż w układzie słonecznym.

Układ słoneczny może być wielkim atutem, który pomoże Ci zaspokoić Twoje potrzeby energetyczne i zmniejszyć zależność od firmy użyteczności publicznej.Aby w pełni wykorzystać swój system energii słonecznej, upewnij się, że panele słoneczne są czyste, skieruj je na południowy wschód lub południowy zachód i upewnij się, że nie ma drzew ani budynków blokujących ich dostęp do światła słonecznego.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

amanda_yang@chalongfly.com
+8618807418997
86-18807418997
+8619397891561